Bývalý prezident Václav Klaus odpískal svůj boj o globální oteplování. "Spor o takzvané globální oteplování patří minulosti. Navzdory evidentní a dobře dokumentované 'klimatické pauze' − 18 let nedošlo k žádnému zvýšení globálních teplot − ho vyhráli klimatičtí alarmisté," prohlásil Klaus a neopomněl dodat, že to s sebou nese "dobře známé negativní důsledky pro svobodu a prosperitu". Svůj verdikt pronesl na předvolebním mítinku protiimigrační a protiislámské Alternativy pro Německo (AfD) v Norimberku, kam přijel ukázat, co teď považuje za důležitější než klimatické změny. Pokud AfD, odborníky považovaná za pravicově populistickou, ve volbách uspěje, bude to prý úspěch pro něj a pro všechny evropské demokraty. Držme palce, ať to ani tentokrát panu profesorovi nevyjde

jarvis_59b55f1b498e27ac96ae0180.jpeg
Exprezident Václav Klaus na předvolebním mítinku protiimigrační a protiislámské Alternativy pro Německo (AfD) v Norimberku.
Foto: ČTK

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru