Tak tuhle bitvu lidovci docela podcenili. Před volbami nechtěli ani za nic nechat projít vládou papír ministryně práce Michaely Marksové o rodinné politice státu. Ta ale tak dlouho trpělivě škrtala sporné formulace, až se proškrtala k těsně většinové vládní podpoře. Zbyli tak jen brblající lidovci, kteří svou tezi o tom, že ultraliberální socialistka Marksová odstřeluje tradiční rodinu, už ani nemají o co opřít, protože vše skoro sporné od pravidel umělého oplodnění až po "nelidovecké" formulace typu "nelze preferovat konkrétní vybraný model rodiny" postupně krok za krokem vypadlo.

Dokument je to sice nezávazný a příští vláda se jistě může rozhodnout, že státní podporu rodin mohou třeba čerpat jen rodiny, které nakupují vodňanská kuřata či dosvědčí, že u nich není ubytovaný imigrant, ale naivně věřme, že z toho, co nyní vláda podpořila, přece jen něco přetrvá. Mělo by.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.