Taxametr možná přestane být povinnou výbavou českých taxíků. Ministerstvo dopravy připravuje reformu, která má změnit soukromou přepravu cestujících. Podle návrhu by mohla taxikářům stačit pouze mobilní aplikace. Úřad přichází s řešením v době, kdy v Praze protestují taxikáři protestní jízdou proti službám typu Uber.
"Navrhneme zlegalizovat aplikace jako alternativu za taxametr, místo označení taxi na střeše by mohlo být každé auto označeno nálepkou jako v některých evropských zemích," řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









