Taxametr možná přestane být povinnou výbavou českých taxíků. Ministerstvo dopravy připravuje reformu, která má změnit soukromou přepravu cestujících. Podle návrhu by mohla taxikářům stačit pouze mobilní aplikace. Úřad přichází s řešením v době, kdy v Praze protestují taxikáři protestní jízdou proti službám typu Uber.

"Navrhneme zlegalizovat aplikace jako alternativu za taxametr, místo označení taxi na střeše by mohlo být každé auto označeno nálepkou jako v některých evropských zemích," řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se