Čeští výrobci obráběcích a tvářecích strojů zažili rekordní žně v roce 2015. Od té doby se jejich tržby mírně snižují. Podle Oldřicha Paclíka, ředitele Svazu strojírenské technologie, za to může nerovnoměrné čerpání evropských dotací, za něž si pořizují stroje některé tuzemské firmy, ale také potíže v Rusku a v Číně. Přesto Česko zůstává 14. nejdůležitějším výrobcem na světě a stále se dokáže vyrovnávat s požadavky zákazníků, které jdou zdánlivě proti sobě. Odběratelé požadují například produktivnější, ale zároveň spolehlivější a úspornější stroje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se