Řada podniků a organizací dnes vyznává - explicitně nebo implicitně - strategii "cloud na prvním místě", tedy model, kdy je alternativa v podobě veřejné cloudové služby zvažována buď přednostně před lokálně instalovaným a provozovaným softwarem či serverovou infrastrukturou (ty mohou mít podobu tzv. privátního cloudu), nebo současně s nimi.

V některých odvětvích (například těch podléhajících přísnější regulaci nebo velké závislosti na nákladných aktivech - jako jsou sféra financí nebo výroba) lze přesto nalézt podniky, které zatím do cloudu umístily jen naprosté minimum aplikací. Na argumenty typu "cloud pro nás není a nikdy nebude" lze odpovědět jednoduchou otázkou: Opravdu předpokládáte, že za deset let bude například e-mailová a komunikační platforma, kterou dnes používáte, stále dostupná i v klasické verzi? Je přece víc než pravděpodobné, že tam, kde drtivá většina zákazníků přejde z lokálně provozovaných aplikací na cloudový model, nebude ani pro velké výrobce ekonomicky únosné dál udržovat, natož vyvíjet verze provozované lokálně.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.