Kromě předsedy ANO Andreje Babiše si po poslaneckých volbách láme hlavu s podobou koalice také středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Zatímco na parlamentní úrovni je jednání teprve na začátku a hnutí mapuje terén, v kraji končí stávající pravolevá koalice s ODS, STAN a Nezávislými Středočechy, kteří původně kandidovali za TOP 09.
ANO včera vypovědělo všem partnerům k jejich velkému překvapení koaliční smlouvu. Důvodem jsou výhrady, které má hnutí vůči Starostům. Již dříve jim vyčítalo práci dvou radních Věslava Michalika a Martina Macháčka a požadovalo jejich odvolání, to však Starostové odmítli. "Nespokojenost s radními STAN je z mého pohledu zástupný problém. Pánové podávali nadstandardní výkony v rámci krajské rady," bránil své spolustraníky zástupce hejtmanky Vít Rakušan.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









