Kromě předsedy ANO Andreje Babiše si po poslaneckých volbách láme hlavu s podobou koalice také středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Zatímco na parlamentní úrovni je jednání teprve na začátku a hnutí mapuje terén, v kraji končí stávající pravolevá koalice s ODS, STAN a Nezávislými Středočechy, kteří původně kandidovali za TOP 09.

ANO včera vypovědělo všem partnerům k jejich velkému překvapení koaliční smlouvu. Důvodem jsou výhrady, které má hnutí vůči Starostům. Již dříve jim vyčítalo práci dvou radních Věslava Michalika a Martina Macháčka a požadovalo jejich odvolání, to však Starostové odmítli. "Nespokojenost s radními STAN je z mého pohledu zástupný problém. Pánové podávali nadstandardní výkony v rámci krajské rady," bránil své spolustraníky zástupce hejtmanky Vít Rakušan.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se