Když novinářům spílá kdekdo, měli by se cítit klidní, protože si asi s nikým nezadali. Ale situace, kdy se předseda strany Svoboda a přímá demokracie dožaduje zestátnění Českého rozhlasu a České televize a kdy předseda TOP 09 obviní bez důkazů novináře, že je zkorumpovaný, tady ještě nebyla. Oba dva by se svorně ohradili, kdyby se o nich řeklo, že mají něco společného. Ale přece, oba rozčiluje to samé − jak se o nich ten či onen novinář vyjádřil.

Oběma je nutno vzkázat, že pokud jim něco vadí, pokud o nich ten či onen novinář lhal, ať si podle zákona vyžádají opravu nebo podají žalobu. Asi to ale neudělají. S výmluvou, že soudy jsou pomalé a výsledek nejistý.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se