V nejziskovější české firmě včera začalo kolektivní vyjednávání. Odboráři dopředu avizovali, že budou chtít dvouciferný růst a že chtějí víc, než si stávkou vymohli jejich kolegové v bratislavském závodě Volkswagenu. Ti si díky třem postupným přídavkům během roku a půl polepší téměř o patnáct procent.

"Můj osobní odhad je, že mzdy ve Škodě by mohly růst klidně o dvacet procent," odhaduje šéf konfederace odborových svazů Josef Středula. Konkrétní požadavek škodováckých odborářů nezná, podle něj může být i mnohem větší než jeho odhad. Škoda ani její odboráři kolektivní vyjednávání do jeho ukončení nekomentují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se