Automobilový průmysl čeká kvůli novým limitům emisí EU radikální změna. Na elektřinu nebo na vodík bude muset jezdit minimálně třetina aut. Následkem toho klesne prodej vozů se spalovacími motory. Výrobci i jejich dodavatelé mají přitom na přípravu jen pár let.

Šéf Škody Auto Bernhard Maier ve středu v reakci na Bruselem navrhované emisní cíle řekl, že automobilka bude muset znovu přehodnotit své plány. Dosud plánovala, že v roce 2025 bude každá čtvrtá škodovka jezdit na elektřinu. Možná to nebude stačit. Změna se bude týkat také jejich dodavatelů. "Pro úspěšné zvládnutí vstupu do éry výroby elektrických vozů je úzká koordinace s dodavateli naprostou nezbytností a je v zájmu jak finálních výrobců, tak dodavatelů," popisuje mluvčí Škody Auto Zdeněk Štěpánek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se