Souboj o výrobu Škody Superb pokračuje. Odboráře ve Škodě Auto rozhořčila vyjádření jednoho z nejvlivnějších mužů koncernu Volkswagen − zástupce zaměstnanců Bernda Osterloha. Ten pro HN prohlásil, že nedopustí, aby byla ohrožena pracovní místa ve Škodě. Šéf škodováckých odborářů Jaroslav Povšík ale v rozhovoru pro HN říká, že o to vůbec nejde. Právě Osterloh jim prý chce vzít výrobu Superbu i zisky.
Samotná Škoda ale přesun výroby nástupce modelu Superb, který by měl přijít na trh po roce 2020, neočekává. "Pro značku Škoda nejsou momentálně předpokládány žádné změny," říká mluvčí automobilky Zdeněk Štěpánek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








