Průměrně inteligentní student položí otázku Googlu a do tří vteřin dostane odpověď. Nadprůměrně inteligentní student položí Googlu lepší otázku a obdrží možná zajímavější odpověď. V obou případech je to ale mnohdy odpověď zavádějící. Vyžaduje kritickou analýzu a schopnost dobře se rozhodnout, zda ji při řešení problému použít, nebo ne. Kvalitní škola studenty učí, jaké otázky klást, kde hledat správné odpovědi a jak se v nich orientovat. Ta nejlepší vám ukáže, že ptát se jinak než doposud přinese ty nejzajímavější inovace.

Průměrně či nadprůměrně inteligentní student ze sociálně znevýhodněného prostředí má jiné starosti. Často zůstává v zajetí existenčních otázek, kterými se trápí jeho rodina. K čemu mu pomůže sociální stipendium? Intelekt můžeme přirovnat k žárovce do reflektoru v divadle. Některé žárovky svítí méně, některé mimořádně. Světelný výkon však nezaručí, že s ním na divadelních prknech dokážete divy. Potřebujete se naučit, jak jej používat, ale hlavně dostat příležitost, abyste si to vůbec zkusili. Váš talent zrozený pro roli osvětlovače v Národním divadle jinak nikdo neobjeví. Co když tu příležitost dostanete? Co když se tu svou žárovku budete učit používat od mistra? Myslím, že s ní dokážete doslova zázraky. A často i tehdy, pokud nejste žádný "lumen".

Zbývá vám ještě 30 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.