Poplatky čili autorské odměny musí zaplatit každá restaurace, hotel nebo i obchod, pokud chce své služby zákazníkům zpříjemnit hudbou nebo vysíláním. Podle autorského zákona nestačí, že rádio a televize ochranným svazům za vysílání už samy zaplatily, platí se za každé další užití.
Majitelé provozoven si stěžují na zbytečnou byrokracii a zmatky při výběru poplatků. "Jeden den přišel pán z OSA, za pár dnů druhý z Intergramu. Každý chtěl něco jiného," říká Michal John z pražského Hostince U Tunelu. Od začátku nového roku by se pro něj mělo placení poplatků zjednodušit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








