Celých 14 miliard korun z evropských fondů, určených na zrychlení internetu na venkově, už Česko vyčerpat nestihne. HN to potvrdil nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO), jehož úřad má dotační program na starosti.

Peníze měly plynout do oblastí, v nichž si dosud lidé musí vystačit hlavně s pomalým ADSL připojením. Internetoví poskytovatelé v takových místech sami do stavby rychlejších sítí investovat nechtějí, protože se jim to nevyplatí. Právě proto k nim měly dotace směřovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se