Celých 14 miliard korun z evropských fondů, určených na zrychlení internetu na venkově, už Česko vyčerpat nestihne. HN to potvrdil nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO), jehož úřad má dotační program na starosti.
Peníze měly plynout do oblastí, v nichž si dosud lidé musí vystačit hlavně s pomalým ADSL připojením. Internetoví poskytovatelé v takových místech sami do stavby rychlejších sítí investovat nechtějí, protože se jim to nevyplatí. Právě proto k nim měly dotace směřovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








