Vystudoval jste strojní inženýrství na americké Yaleově univerzitě a následně pak letectví a kosmonautiku na Stanfordově univerzitě v USA. Dnes pracujete pro vesmírnou agenturu ESA. Máte tedy blíž ke kosmonautice, nebo k technice?
Jsem spíše inženýr, technika mně baví více než věda. Vesmír mě okouzluje svou velikostí a rozmanitostí, ale technika mě fascinuje více. Fascinuje mě, co jsme jako lidstvo dokázali. Od vyslání člověka do vesmíru přes přistání na Měsíci po přípravy pobytu na Marsu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




