Vystudoval jste strojní inženýrství na americké Yaleově univerzitě a následně pak letectví a kosmonautiku na Stanfordově univerzitě v USA. Dnes pracujete pro vesmírnou agenturu ESA. Máte tedy blíž ke kosmonautice, nebo k technice?

Jsem spíše inženýr, technika mně baví více než věda. Vesmír mě okouzluje svou velikostí a rozmanitostí, ale technika mě fascinuje více. Fascinuje mě, co jsme jako lidstvo dokázali. Od vyslání člověka do vesmíru přes přistání na Měsíci po přípravy pobytu na Marsu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se