Evropská komise včera uložila největšímu světovému výrobci mobilních čipů, společnosti Qualcomm, pokutu ve výši 997 milionů eur. V přepočtu více než 25 miliard korun musí zaplatit za zneužití dominantního postavení. Podnik podle komise platil svému významnému odběrateli, společnosti Apple, za to, že nebude kupovat čipy od konkurence.

Jedná se o čtvrtou největší pokutu, kterou kdy EK jednotlivé firmě udělila. V tomto žebříčku od loňského léta vede Alphabet s pokutou ve výši 2,42 miliardy eur.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se