Ministerstvo dopravy nezastaví soutěž na nového provozovatele mýtného systému v hodnotě 29 miliard korun.

Proti té se v posledních týdnech postavili dopravci a podnikatelé, kteří kritizují nejasné zadávací podmínky tendru, nedostatečné projednání s veřejností a nelíbí se jim také plánované rozšíření mýta na silnice první třídy.

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) však ve čtvrtek kontrolnímu výboru sněmovny sdělil, že je třeba v současném procesu pokračovat, aby bylo možné po roce 2019 mýto nadále vybírat.

"Vynaložíme veškeré úsilí na to, aby zadávací řízení bylo dokončeno řádně a včas a zajistilo kontinuitu výkonového zpoplatnění vybraných pozemních komunikací," řekl Ťok.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se