Ministerstvo dopravy nezastaví soutěž na nového provozovatele mýtného systému v hodnotě 29 miliard korun.
Proti té se v posledních týdnech postavili dopravci a podnikatelé, kteří kritizují nejasné zadávací podmínky tendru, nedostatečné projednání s veřejností a nelíbí se jim také plánované rozšíření mýta na silnice první třídy.
Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) však ve čtvrtek kontrolnímu výboru sněmovny sdělil, že je třeba v současném procesu pokračovat, aby bylo možné po roce 2019 mýto nadále vybírat.
"Vynaložíme veškeré úsilí na to, aby zadávací řízení bylo dokončeno řádně a včas a zajistilo kontinuitu výkonového zpoplatnění vybraných pozemních komunikací," řekl Ťok.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









