Majitelé rodinných firem často řeší, kdy je vhodný čas společnost předat. A zatímco jedni se těší, až zodpovědnost za rodinnou firmu předají dětem, jiní mají stále pocit, že jejich potomci nejsou na vedení společnosti připraveni. Podle ředitele advokátní kanceláře KPMG Legal Martina Hrdlíka by ale měl každý podnikatel najít vhodný způsob, jak společnost další generaci odkázat nebo předat.

HN: Doporučujete předat firmu ještě za života, nebo raději upravit podmínky nástupnictví?

Pro většinu majitelů je těžké najít ten správný okamžik, kdy firmu předat, a často se stane, že ho propásnou. Předávat společnost v sedmdesáti svému padesátiletému synovi už je poměrně pozdě. Je dobré firmu předat ve chvíli, kdy mají potomci největší potenciál firmu posunout dál. Důležité je, aby zakladatel po předání nechal rozhodovat své nástupce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.