Farmaceutická společnost Novartis v Řecku čelí podezření, že podplácela tamní lékaře a politiky, aby si zajistila lepší postavení na tamním trhu s léky. Do skandálu se zapletli i vysoce postavení řečtí politici, konkrétně osm bývalých ministrů a dva bývalí premiéři. Ti všichni vinu odmítají. Vyšetřování nadále probíhá.

Řecká policie, která při hledání důkazů spolupracuje i s americkou FBI, začala vyšetřovat úplatkářský skandál už loni. Tehdy ministr spravedlnosti Stavros Kontonis veřejnost informoval, že švýcarský farmaceutický koncern Novartis zřejmě podplácel tisíce lékařů, ale také úředníky i politiky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se