Farmaceutická společnost Novartis v Řecku čelí podezření, že podplácela tamní lékaře a politiky, aby si zajistila lepší postavení na tamním trhu s léky. Do skandálu se zapletli i vysoce postavení řečtí politici, konkrétně osm bývalých ministrů a dva bývalí premiéři. Ti všichni vinu odmítají. Vyšetřování nadále probíhá.
Řecká policie, která při hledání důkazů spolupracuje i s americkou FBI, začala vyšetřovat úplatkářský skandál už loni. Tehdy ministr spravedlnosti Stavros Kontonis veřejnost informoval, že švýcarský farmaceutický koncern Novartis zřejmě podplácel tisíce lékařů, ale také úředníky i politiky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










