Nelegální billboardy, které dosud nezmizely z okolí českých dálnic, jsou stále zdrojem příjmů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Za reklamní poutače, které se nacházejí na jeho pozemcích, inkasuje nájemné i přesto, že billboardy měly od dálnic zmizet již loni v září.

"Společnosti, které mají umístěné billboardy na státních pozemcích v okolí dálnic, za ně ŘSD i nadále zasílají peníze, přestože měly povinnost tyto billboardy odstranit," potvrzuje mluvčí ministerstva dopravy Jakub Stadler.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se