Zimní hry v Pchjongčchangu hodnotí Český olympijský výbor jako úspěšné. Ziskem sedmi medailí splnili reprezentanti očekávání, přestože sekretář výboru Petr Graclík tipoval ještě o tři kovy víc. Po návratu výpravy domů ale funkcionáři čelí výtkám z mnoha stran, kritici pochybují, zda se na centrální úrovni pro sport dělá dost.

"Už je to takový folklor. Po každém mistrovství světa nebo olympiádě se objevují hlasy sportovců a lidí z jejich okolí, že si přípravu platili sami a vyrostli mimo systém podpory," odpovídá Graclík. "Bez sportovních svazů by ale nemohli vyjet na žádný mezinárodní závod. Podpora vybraných adeptů na medaili nebo medailistů z předešlých akcí jde z dotací ministerstva školství, svazů a ze sportovních center ministerstva vnitra nebo z Dukly. Bývá to částka i se šesti nulami ročně."

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se