Musí to zaznít. Následující řádky jsou fikce a jakákoliv podobnost se skutečností nebo žijícími osobami je čistě náhodná a neúmyslná. Protože něco takového by se rozhodně nemohlo stát, jak se část veřejnosti uklidňuje už 28 let. Berte tedy následující scénář jako sci-fi, třeba se ho ujme Michael Bay. Mohli by v něm hrát třeba Vin Diesel, Megan Foxová a Mark Wahlberg, pokud díky nim bude pro vás tato katastrofická vize snesitelnější.

Jaro 2018. Rada České televize přichází společně s ředitelem do Poslanecké sněmovny obhájit výroční zprávy za rok 2016. Měla by to být rutina, nic kontroverzního se nečeká. Ale za ty dva roky se přece jenom něco změnilo. Do České televize se strefuje prezident, premiér, hlasitý představitel parlamentní strany i jeho mediální kamarád s vlastní televizní stanicí.

Mezi lidmi kolují e-maily o tom, jak Kavčí hory lžou, a veřejnoprávní reportéři navíc pořád kladou protivné otázky. V nejlepších tradicích propagandy se v boji proti televizi používá dovedná směsice polopravd a lží, která při správném podání zviklá i jedince, kteří se Kavek dosud zastávali. Pokušení zchladit si žáhu během zasedání mediálního výboru tedy bude velké.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se