V Česku se dějí věci, které by ještě loni touto dobou byly nepředstavitelné. Předsedou komise pro kontrolu GIBS se stal komunista Zdeněk Ondráček, který v roce 1989 mlátil demonstranty. Ve vedení poslanecké sněmovny sedí Tomio Okamura, člověk jehož názory jsou, jak nikoliv netrefně říká předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, "rasistické, xenofobní a neonacistické". Je to šokující. Na samotném vrcholu politické pyramidy demokratického státu se usadilo zosobněné politické násilí a zosobněná netolerance.

Kdo je tam instaloval? Samozřejmě Andrej Babiš. Bez něj by se Ondráček ani Okamura nikdy nedostali tam, kde nyní jsou. Ne, nebudeme Babiše podezírat, že by souhlasil s komunistickým násilím, ač sám byl evidovaným agentem StB. (Nakonec Ondráčka, zvoleného hlasy jeho poslanců, sám navrhl s dvoudenním odstupem a pod tlakem hrozících demonstrací odvolat.) Nebudeme ho podezírat ani ze sympatií k rasismu, ač si s xenofobními motivy před volbami pohrával. Můžeme ho ale podezírat z něčeho, co není o moc lepší − z totálního politického nihilismu.

Potřebuje bolševiky a okamuristy k podpoře své vlády, a tak jim dá vše, o co si řeknou. Nezajímá ho, co představují, jde mu jen o jejich hlasy.

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se