Realitní trh není výjimečným odvětvím, prožívá stejný boj, jaký vede celá naše společnost. Boj mezi tvořením a destrukcí, rozvojem a stagnací. Jeden můj kamarád v žertu prohlásil, že založí politickou stranu, jejímž jediným programem bude čtyři roky nic neměnit. Z jeho nápadu bohužel vykukuje hluboká pravda. Zásahy naší politické reprezentace prohlubují ekonomické cykly místo toho, aby je udržovaly ve středu. V době, kdy realitní trh skomíral, vláda čtyřikrát zvýšila DPH. Naopak v posledních letech největšího hladu po investicích, soukromých i institucionálních se téměř zastavil povolovací proces staveb soukromých, komerčních i veřejných. Tak mě napadá, že kdyby politici nerozhodovali nic, zbylo by soukromému sektoru více energie na rozvoj, namísto plýtvání sil na neustálé reagování na hlubší a nesmyslnější regulaci.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se