Podniky by svým zaměstnancům mohly proplácet náhradu mzdy už od prvního dne nemoci. Sociální demokraté zrušením prvních tří dnů bezplatné nemocenské podmiňují svůj vstup do vlády Andreje Babiše. Pokud vznikne společný kabinet ANO a ČSSD, premiér jim pravděpodobně ustoupí.

"Je to absolutně jasná podmínka pro vládu ze strany ČSSD. A dnes jsem měla možnost slyšet, že i ze strany KSČM. Navíc jsou na naší straně i všichni zástupci zaměstnanců," řekla v pondělí po jednání tripartity Kateřina Valachová (ČSSD), bývalá ministryně školství. Valachová je jedním z autorů návrhu novely, jež třídenní (tzv. karen­ční) dobu ruší.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se