Od začátku roku mohou lékaři léčit některé pacienty pomocí léčebného konopí v dalších dvou evropských zemích. Polsko a Dánsko se připojily ke "konopné sedmičce" států v EU, jež tuto léčbu umožňují, a nyní budou potřebovat stovky kilogramů léčiva pro nemocné.
V unii jsou ale jen tři země, které povolují pěstovat rostlinu, již díky jejím účinkům využívají pacienti například s roztroušenou sklerózou, HIV nebo chronickými bolestmi. Mezi nimi je i Česko, kde je však situace taková, že domácí léčebné konopí není a dováží se z Kanady.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



