Od začátku roku mohou lékaři léčit některé pacienty pomocí léčebného konopí v dalších dvou evropských zemích. Polsko a Dánsko se připojily ke "konopné sedmičce" států v EU, jež tuto léčbu umožňují, a nyní budou potřebovat stovky kilogramů léčiva pro nemocné.

V unii jsou ale jen tři země, které povolují pěstovat rostlinu, již díky jejím účinkům využívají pacienti například s roztroušenou sklerózou, HIV nebo chronickými bolestmi. Mezi nimi je i Česko, kde je však situace taková, že domácí léčebné konopí není a dováží se z Kanady.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se