Největší česká automobilka spadající pod německý koncern Volkswagen má za sebou nejúspěšnější rok ve 122leté historii. Zákazníkům loni dodala 1,2 milionu aut, tržby se vyšplhaly na 407 miliard korun a čistý zisk dosáhl 31,8 miliardy. Ve všech případech se jednalo o nový rekord. Škoda Auto nyní plánuje překonat další. V následujících letech chystá největší proměnu společnosti, jakou za dobu své existence podstoupila. Do roku 2025 představí 19 nových či modernizovaných modelů, do stejné doby navýší výrobu na dva miliony vozů ročně a chystá se také vstoupit na nové trhy. Ještě před rokem 2020 navíc začne prodávat první elektromobily.

Následující roky proto pro firmu budou jedny z nejnákladnějších. "V příštích pěti letech investujeme zhruba dvě miliardy eur (50 miliard korun) do rozvoje technologií alternativních pohonů a nových služeb souvisejících s mobilitou," říká šéf Škody Auto Bernhard Maier.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se