Prezident Českého biatlonového svazu Jiří Hamza je optimista. Minulý týden dostal od Hospodářských novin otázku: Letos nezávodí největší hvězda Gabriela Koukalová. Pozorovali jste kvůli tomu menší zájem diváků? "Myslím, že období bez Gabči jsme překlenuli celkem dobře. Jsem spokojený, myslím, že tým odvedl maximum, biatlon se u diváků pevně ukotvil," odpověděl Hamza s tím, že se neobává ani generační výměny, která tým v nejbližších letech čeká. "Výsledky na juniorském mistrovství světa nám dodávají další optimismus."

Víru v lepší zítřky si drží navzdory tomu, že tou dobou už bylo jasné, že jeden z klíčových strůjců biatlonové mánie Ondřej Rybář oznámil svůj konec ve funkci šéftrenéra českých mužů a žen s puškou na zádech a lyžemi na nohou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se