Skloželezná, rozložitá stavba někdejšího Bauhausu na okraji ostravského centra má nejlepší léta za sebou. Z rozlehlého areálu bylo doteď využíváno pouze velké parkoviště, obchodní dům pro kutily je sedmým rokem zavřený a prázdný. Tento týden se to mění. Budova je vyčištěná, skleněné tabule zase průhledné. A lítačky na fotobuňku se ve středu rozevřely prvním návštěvníkům zdejšího nového obyvatele − galerie města Ostrava zvané Plato.

"Je to závěrečná fáze příběhu, který začal někdy v 90. letech, kdy zdejší umělecká scéna vyjádřila potřebu mít nějakou kunsthalle," říká ředitel Plata Marek Pokorný, který galerii vede pátým rokem a právě má za sebou druhé stěhování.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se