Když první osadníci přišli do Kalifornie, nacházeli kusy zlata ležet přímo na povrchu. To už se dneska na Zemi nikomu nestane − ale ve vesmíru je to pořád možné," říká Kyle Maxey ze serveru Engineering.com. "Nedostatek čehokoliv je jen důsledek pozemského pohledu − a to se brzy změní, protože skupina podnikatelů je přesvědčená, že tam nahoře je některých nedostatkových surovin víc než dost. Věří, že někteří lidé se díky tomu mohou stát až hříšně bohatými."

Astrofyzik a známý popularizátor astronomie Neil deGrasse Tyson k tomu dodává: "Těžba na asteroidech vytvoří vůbec první bilionáře v historii podnikání."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se