Uvnitř vlády v demisi premiéra Andreje Babiše probíhá nenápadný, ale pro český byznys důležitý spor. Jedná se o budoucí podobu státní podpory exportu. Tedy hlavně o to, jaké ministerstvo ji bude mít pod palcem. Největší zájem je o CzechTrade a CzechInvest.

V současné době dá stát na podporu vývozu jen na provozních nákladech přes 2,3 miliardy korun ročně. Další miliardy v posledních letech tečou na látání starých problémových případů, které financovaly státní Česká exportní banka (ČEB) a pojišťovna EGAP. Za všechny lze zmínit asi nejznámější případ turecké elektrárny Adularya.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se