Uvnitř vlády v demisi premiéra Andreje Babiše probíhá nenápadný, ale pro český byznys důležitý spor. Jedná se o budoucí podobu státní podpory exportu. Tedy hlavně o to, jaké ministerstvo ji bude mít pod palcem. Největší zájem je o CzechTrade a CzechInvest.
V současné době dá stát na podporu vývozu jen na provozních nákladech přes 2,3 miliardy korun ročně. Další miliardy v posledních letech tečou na látání starých problémových případů, které financovaly státní Česká exportní banka (ČEB) a pojišťovna EGAP. Za všechny lze zmínit asi nejznámější případ turecké elektrárny Adularya.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











