Zatímco Sergej Skripal je stále upoután na lůžko v nemocnici v Salisbury, jeho dcera Julie z ní byla již propuštěna a nyní ji britská policie ukrývá na neznámém místě. Zdravotní stav bývalého dvojitého agenta britské rozvědky se ale mírně zlepšuje.

Podle tvrzení britské vlády byli oba otráveni nervovou látkou novičok, kterou v 70. letech vyvinul Sovětský svaz. Moskva ale stále rezolutně popírá, že by s tím měla cokoli společného. Ruský mistr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že pokud by oběti byly skutečně otrávené látkou novičok, nemohly by přežít. Tím spíše, že původně odborníci tvrdili, že v případě novičku neexistuje protilátka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se