Odjakživa měl Martin Mikuláš talent na jazyky a matematiku. Po doktorském studiu pedagogiky na Univerzitě Karlově se rozhodl opustit akademickou půdu a odpověděl na inzerát z nástěnky na fakultě. "Hledali někoho, kdo by uměl psát učebnice matematiky pro školy v USA," vzpomíná na začátky svého dnešního působení.

Teď je v Americe druhým rokem a vytváří podklady pro výuku matematiky v podobě aplikací pro tablety a jiná "chytrá" zařízení. Letos je otestovaly stovky studentů ve věku odpovídajícím druhému stupni a středním školám v Česku. Od příštího roku už to budou tisíce. Síť škol, pro niž Mikuláš pracuje, se v žebříčcích mezi více než dvaceti tisíci vzdělávacími institucemi v USA pravidelně umisťuje na předních příčkách − například v nedávném hodnocení mediální společnosti U.S. News & World Report.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.