Největší česká energetická společnost, kde má rozhodující podíl stát, zažije letos výsledkově horší rok. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, který ji řídí od roku 2011, ale tvrdí, že tento rok bude zlomový a hospodaření firmy se obrátí směrem vzhůru.

HN: Brzy budete nejdéle sloužícím šéfem ČEZ v historii. V čem je firma po těch osmi letech "benešovská"?

To jste si všiml správně. Taky jsem s velkým odstupem nejdéle sloužící člen představenstva, kde už jsem 13 let. Takže jsem docela matador a pamatuji už toho poměrně dost. Řekl bych, že to hlavní je dokončení modernizace uhelných elektráren a postavení paroplynu v Počeradech. To byly investice za 100 miliard korun, což není málo. A kromě toho ČEZ v posledních letech výrazně zezelenal. Významně jsme snížili emise a většina našich zdrojů je bezemisních. Dělají to sice i ostatní, ale my jsme nezůstali pozadu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se