Součástí dohody rodící se vládní koalice jsou i změny v systému elektronické evidence tržeb. Vedení sociální demokracie kývlo hnutí ANO na zamýšlené úpravy výměnou za ministerská křesla. V minulé vládě, kde byli sociální demokraté nejsilnější stranou, přitom nechtěli o změnách ani slyšet.

Teď se do programového prohlášení chystané vlády dostal návrh změny zákona o evidenci tržeb. EET prosadil předseda hnutí ANO Andrej Babiš ještě jako ministr financí předloni. Změna se dotkne tisíců živnostníků. Podnikatelé, kteří mají nízké příjmy v hotovosti, nebudou muset posílat hlášení on-line.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se