Hollywoodská herečka, která je zvláštní vyslankyní vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), vyzvala mezinárodní komunitu, aby podpořila úsilí obyvatel o obnovu města. Mosul loni z rukou teroristické organizace Islámský stát dobyla zpět irácká armáda. Jolie se setkala s rodinami žijícími ve městě a prošla se poničenými ulicemi. "Je to nejhorší zpustošení, jaké jsem za všechny své roky práce s UNHCR viděla. Zdejší lidé přišli o všechno," řekla herečka. "Žijí v bídě. Nemají léky pro své děti a mnozí nemají tekoucí vodu či základní služby," dodala. Podle mnohých expertů byla bitva o Mosul, kterého se Islámský stát zmocnil v roce 2014 a prohlásil za hlavní město svého chalífátu v Iráku, nejtěžším bojem o město od druhé světové války. Mnoho někdejších obyvatel města žije v uprchlických táborech a čeká na možnost vrátit se domů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se