V hokejové šatně leží na stole hráč, tvář staženou krutou bolestí. Za rohem probíhá rozhovor trenéra s týmovým lékařem přibližně tohoto znění: "Tak co mu teda je?" "Má zraněné koleno." "A může s tím hrát?" "Hodně to bolí." "Jo, ale zhorší se mu to, když bude hrát?" "Nezhorší." Následuje koučův krátký, ale intenzivní motivační proslov k hráči a hokejista nakonec přemožen trenérovým charismatem odchází na led, aby svému týmu pomohl porazit namyšlené Rusy.

Vzpomínku na scénu z filmu Miracle, který pojednává o senzačním vítězství amerických hokejistů na olympiádě v Lake Placid v roce 1980, ve mně vyvolala slova trenéra Martina Haška po zápase fotbalové ligy Bohemians 1905 versus Viktoria Plzeň. "Ověřil jsem si u doktora, jestli se to může zhoršit. Řekl, že je tam velká bolest, ale zhoršit se to nemůže. Martin už byl protivnej, chtěl hodně vystřídat, ale já jsem věděl, že budeme mít obrovský problém, když půjde dolů."

Martin Hašek trenér mluvil o svém synovi Martinu Haškovi hráči. Ten ve 22. minutě, faulován, upadl tak nešťastně, že si zranil rameno. Na hřišti vydržel do konce poločasu, pak už to opravdu dál nešlo. Střídal a Bohemians ve výborně rozehraném zápase ztratili dva body za remízu 2:2.

Docela by mě zajímalo, jak to večer po zápase vypadalo u Hašků doma. A co na to manželka/matka Hašková. Určitě si to ale nakonec nějak vyříkají a vše dobře dopadne. Protože slova jsou důležitá, jak si dokážeme na následujících řádcích.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Čím si Jaroslav Šilhavý získal české fotbalisty? A bude jeho strategie úspěšná i v dlouhodobém horizontu?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se