Zatímco počet golfových hřišť v Česku od 90. let narůstá, množství registrovaných golfistů se během posledních deseti let usadilo. V minulých třech letech dokonce mírně pokleslo. Tuzemský golf se tak s poměrem 500 hráčů na jedno hřiště − těch máme aktuálně 106 a další se staví − dostal v disciplíně "hráčského komfortu" k premiantům v Evropě. V Mekce tohoto sportu, Velké Británii, připadá na jedno hřiště kolem 1500 golfistů. Boj o hráče v Česku tedy zesiluje, trendy nenasvědčují tomu, že by se jejich množství mělo ještě někdy dramaticky zvýšit.

Tradiční golfové kluby, které jsou současně vlastníky nákladně udržovaných hřišť, často hledají alternativní způsoby, jak dostat nové hráče do svých resortů. Jednou z možností je spolupráce s takzvanými virtuálními kluby. Ty nakupují hráčská green fee s předstihem a ve velkém, čímž získávají slevy a svým členům umožňují hrát výrazně levněji. Proti tomu se bouří golfisté s členstvím v příslušných resortech, kteří potkávají "cizí" hráče platící za hru často o stokoruny méně. Majitelé hřišť proto hledají jiné cesty, jak udržet stávající členy a přitom jim dát něco navíc.

Pět golfových hřišť v Praze a blízkém okolí se nyní dohodlo, že vytvoří pro golfisty nabídku, při které nebude třeba spolupracovat s virtuálními kluby.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, o kolik zaplatí hráči s "pražskou kartou" za hru méně, proč je z pohledu majitele největšího virtuálního klubu vše v pořádku a kolik stojí údržba golfového hřiště.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se