Skupina CPI Property Group srovná se zemí obchodní centrum Spektrum v pražských Čestlicích a na jeho místě postaví nové. Firma, kterou vlastní jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek, do projektu investuje 300 milionů korun.

Současné Spektrum otevřelo před 20 lety a v roce 2006 prošlo větší modernizací. Přesto půjde k zemi. "Rozhodnutí postavit nové Spektrum je výsledkem řady analýz a studií a jsme přesvědčeni, že se jedná o nejlepší řešení," uvedl Petr Brabec, vedoucí asset managementu obchodních center v CPI, která je největším vlastníkem maloobchodních ploch v zemi.

Nový projekt by měl podle něj lépe vyhovovat hlavní cílové skupině. V okolí blízkých Průhonic bydlí lidé, jejichž kupní síla je podle firmy až o 40 procent vyšší, než je český průměr. "Tito lidé jsou klíčovou klientelou Spektra a právě pro ně jsme nové centrum připravili," řekl Ondřej Křivanec, Brabcův kolega ze stejného oddělení.

Podle expertů půjde v tuzemsku o první případ úplného zbourání takto mladého obchodního centra a výstavby nového na jeho místě. "Demolice nákupních center budou stále častější, protože starší nemovitosti svým návrhem už zkrátka neodpovídají současným maloobchodním trendům," komentoval Ben Maudling, ředitel české kanceláře realitněporadenské společnosti Savills. "Novostavba je často levnější a uspokojivější variantou než snaha o přestavbu nekvalitní stávající budovy," dodal.

Zbývá vám ještě 40 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak by mělo vypadat nákupní centrum v Čestlicích v novém?
  • Kolik Vítkova skupina CPI Group celkem investuje do svých obchodních center?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se