Americký prezident Donald Trump mluví hodně a rád a pro kritická slova nikdy nejde daleko, a to ani na adresu spojenců. O to je nápadnější, že ve vztahu k Rusku a jmenovitě k prezidentovi Vladimiru Putinovi se Trump opakovaně drží zpátky. Už mnohokráte propásl příležitost zcela jasně pojmenovat, bez "možná" a "uvidíme, co bude", Putinovu agresivní politiku.

Trumpova reakce na ruský útok na ukrajinské lodě v Kerčském průlivu by tak na první pohled mohla působit jako překvapení. V rozhovoru pro Washington Post Trump uvedl, že se mu ruská agrese nelíbí, a pohrozil, že zruší už oznámenou schůzku s Putinem na okraj nadcházejícího summitu skupiny G 20 v Buenos Aires.

Teoreticky si lze představit, že doma v Rusku by si Putin za schůzku s Trumpem přičetl plusové body. A z tohoto pohledu by pro něj její zrušení bylo trestem, jak se snaží naznačit Donald Trump. Realitou však je, že Putin by neměl žádnou práci převrátit zrušené setkání v pravý opak. V další důkaz, že Trump nemá důvod či odvahu se mu veřejně postavit, že Trumpův pohled na jeho politiku je shovívavý, v zásadě chápavý.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.