Před třemi lety byl Block první firmou, do níž dal peníze svého nově zřízeného investičního fondu podnikatel Tomáš Krsek, tehdy i jeden z hlavních akcionářů Škody Transportation. Projektová firma z Valašského Meziříčí vybavuje na klíč nemocnice operačními sály či dodává superčisté provozy pro farmaceutické a biotechnologické podniky. Firma je úspěšná na ruském trhu, pod novým většinovým podílníkem se ale začala více zaměřovat na západní Evropu. Tento směr potvrzuje i koupě německého výrobce laboratorního nábytku Köttermann.

Převzetí firmy, která se letos v září dostala do insolvence, potvrdil Jan Mynář, generální ředitel Block Group. Přesnou cenu nechtěl pro HN komentovat. "Kupovali jsme mírně nad cenou aktiv, která přebíráme. Větší částku dáme do firmy kapitálově na její další rozjezd," řekl Mynář s tím, že provozní kapitál půjde na chod firmy, nakoupení zásob a mzdy.

Tradiční německá firma

Köttermann patří v Evropě mezi trojici největších výrobců laboratorního nábytku a má celosvětově vybudovanou distribuční síť, včetně Číny. V roce 2015 ale podle Mynáře rodinný podnik se sedmdesátiletou tradicí nezvládl rozjezd nové řady výrobků, které nedokázal vyrábět včas a za dohodnuté ceny. Köttermann navíc úplně zastavil výrobu předchozí úspěšné sady a připravil se o stabilní zdroj příjmů.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč je převzetí německé firmy Köttermann pro českou společnost Bock Group důležité?
  • Jaký produkt Block vyvíjí pro Ústav hematologie a krevní transfuze?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se