Nitro 5 podle AMD

Nestává se moc často, aby se ve světě notebooků objevilo opravdové překvapení. Multimediální notebook Acer Nitro 5 ve verzi s procesorem Ryzen a grafickým čipem Radeon RX 560X se ale o takové překvapení postaral. Oproti zavedené a populárnější kombinaci procesoru od Intelu a grafickým čipům totiž Nvidie nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu. Notebook s 15,6" FullHD displejem se dá koupit i za méně než 20 tisíc korun, a přitom se dá na něm hrát třeba Zaklínač 3 ve 30 snímcích za sekundu s vysokým nastavením kvality grafiky.

Telefon i pro nešiky

Mobil se složitým jménem MyPhone Hammer Energy LTE 18x9 se vymyká běžné produkci na první pohled. Masivní tloušťka, spousta gumy a zdrsněný povrch jasně odkazují telefon na staveniště, do lesa nebo do rukou lidí, kterým mobily rády padají. Jak je u odolných telefonů zvykem, uvnitř je i velká baterie, ale také slabší procesor a menší množství paměti než v "normálním" mobilu s podobnou cenou. Skoro nerozbitný telefon za pět a půl tisíce korun ale špatná nabídka není.

Na dvou kolech

Italské studio Milestone si postavilo podnikání primárně na videohrách s motorkami − umí přitom cokoliv od motokrosu po superbiky, ale nejvíce zábavy nabízí série Ride, která nabízí moderní a rychlé stroje s ovládáním a fyzikou, která jde vstříc spíše zábavě než dokonalé simulaci. Připomíná tím populární Forzu Horizon pro Xbox nebo Driveclub pro PlayStation. Nejnovější verze Ride 3 je hezčí a větší než předchozí díly, obsahuje více než dvě stě různých motocyklů včetně historických a tři desítky tratí, po kterých se lze prohánět.

jarvis_5c1bb8fc498e6a73a35537ce.jpeg
Italské studio Milestone si postavilo podnikání primárně na videohrách s motorkami.
Foto: Milestone
jarvis_5c1bb8fc498e6a73a35537d7.jpeg
Multimediální notebook Acer Nitro 5 ve verzi s procesorem Ryzen a grafickým čipem Radeon RX 560X se postaral o překvapení.
Foto: Acer
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru