Po vzoru evropských fotbalových velkoklubů také Sparta a Slavia fanouškům nabízejí zážitek v podobě prohlídky zázemí stadionu a síně slávy. Vydali jsme se proto na Letnou i do Edenu a porovnali jsme, čeho se příznivci dočkají. Jak toto derby stadionů dopadlo?

Návštěva v Edenu

Vcházím do nedávno otevřeného muzea fotbalového klubu Slavia Praha. Ochranka u dveří mě zastaví se slovy: "Vstupenky se prodávají v pokladně stadionu za rohem." Jdu tedy tam, míjím plakáty s podobiznami legend Slavie, které visí přes plášť Sinobo Stadium, jak se teď stadion v Edenu po nových čínských spolumajitelích klubu jmenuje. Platím 150 korun (lístek jsem si mohl koupit i v předprodeji přes internet) a vracím se do muzea. "Dnes jste osmý," hlásí mi jeden z několika lidí, kteří se pohybují po prostoru plném dresů, trofejí, historických artefaktů a informačních panelů v češtině, angličtině a čínštině.

Zatím prý dorazila jedna pětičlenná rodina a po ní jeden pár. Po dobu asi 90minutové návštěvy se objeví ještě další dva lidé. "Nic moc," říkám si. Zvlášť proto, že muzeum mělo v prosinci pro veřejnost otevřeno jen jediný den od 10 do 16 hodin. Podruhé je otevřeno právě dnes, na silvestra. Zatím jde o zkušební provoz.

V přízemí expozice potkávám muže, který působí dojmem, že je tady doma. Je to Václav Petrák, letitý kustod "A" týmu, legenda a dobrá duše klubu. Muzeum Slavie má na starosti právě on.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se