Máme za sebou další dějství jednání ohledně brexitu. Premiérka britské vlády Theresa Mayová představila takzvaný plán B a stále věří v získání parlamentní většiny pro podporu svého návrhu. Chystá se vyjednat mírnější podmínky tzv. irské pojistky (Irsko ale bilaterální jednání odmítá). Jasné řešení a předvídatelný vývoj tak nepřinesl ani včerejší den a nejistota ohledně situace po 29. březnu se zvyšuje.

Naplňují se tak obavy firem, které od samého počátku nejvíce varovaly před nejistotou a nedostatkem času na přípravu. Vypadá to, že jsme se zase o kousek přiblížili i k možnosti, kterou si opravdu přeje jen málokdo, spíše asi nikdo, a tou je odchod Velké Británie z EU bez dohody.

Britská obchodní komora v České republice uspořádala několik kulatých stolů a panelů a z diskusí vyplynulo, že již teď jsou přímé náklady na řešení brexitové problematiky u některých firem citelné a mají za následek oddalování investic a vyčkávání. Menší firmy si podle jejích vyjádření nemohly dovolit investovat tak významné prostředky na přípravu pro případ takzvaného divokého brexitu a věřily v dohodu. Je jasné, že některé by se měly na tvrdou variantu začít připravovat. A i z tohoto důvodu vítáme podporu a manuály poskytované jednotlivými vládami pro případ odchodu bez dohody.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.