V Česku se začínají rozjíždět služby, které pomáhají spravovat pronájmy lidem poskytujícím ubytování přes on-line portály, jako je třeba Airbnb.

Nový obor už láká i první investory. Soukromá investiční skupina RSBC vložila peníze do firmy ­easy­BNB, která v Praze patří mezi tři největší. Spravuje asi 60 bytů v Praze, 10 v Madridu a dva v Řecku.

Pro vlastníky bytů zajišťuje kontakt s hosty, úklid, ale i opravy nebo administrativu týkající se poplatků a daní.

30 procent

získává investiční skupina RSBC v mladé správcovské firmě easyBNB.

RSBC navýšením kapitálu easy­BNB získá ve firmě třicetiprocentní podíl. Investiční ředitel RSBC Miloslav Vyhnal nechtěl velikost sumy komentovat, ale HN řekl, že peníze půjdou hlavně na rozvoj byznysu i v zahraničí a na vytvoření největší regionální firmy v oboru.

"Odvětví je stále velmi mladé a vyvíjí se, což aktivním firmám nabízí možnost získání a ukotvení silné tržní pozice. Střední Evropa je zatím mimo zájem velkých hráčů," uvedl Vyhnal.

RSBC založil hudebník a podnikatel Robert Schönfeld ke správě rozsáhlého portfolia majetku, který jeho rodina získala zpět v polistopadových restitucích. Ve společnosti je partnerem také Vyhnal, někdejší investiční ředitel skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka. RSBC má kromě nemovitostí v portfoliu také průmyslové a technologické podniky a zemědělský byznys.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, kdo jsou největší hráči v oblasti správy krátkodobých pronájmů v Praze, kdo stojí za easyBNB a proč by vlastníci bytů měli podle zakladatelů firmy vyhledávat správcovské společnosti.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se