Lanškrounská společnost Wendell Electronics má nového majitele. Stoprocentní podíl v ní koupila dánská firma BB Electronics. Hodnotu transakce zúčastněné strany nezveřejnily.

Firma Wendell vznikla před 17 lety a těží z tradice elektrotechnické výroby. Zabývá se montáží, vývojem a výrobou zakázkové elektroniky. Jejími akcionáři byli dosud Radek a Pavel Švecovi, synové zakladatele Radka Švece, bývalého technologa Tesly Lanškroun, a Petr Langr. Ten bude společně s Pavlem Švecem s podnikem i po příchodu nového vlastníka nadále spolupracovat.

"S přítomností ve střední a východní Evropě budeme schopni ještě lépe reagovat na potřeby našich zákazníků," uvedl v tiskové zprávě Carsten Christensen, generální ředitel BB Electronics, která má centrálu v městě Horsens. "Vyšší flexibilita, schopnost kompletace výrobků a snazší logistika dodávek nám umožní nabídnout jak stávajícím, tak i novým zákazníkům atraktivní služby," dodal.

Koupí lanškrounského podniku rozšířila firma BB Electronic počet zemí, ve kterých má výrobní závody, na tři. Kromě Dánska a nově Česka vyrábí své produkty rovněž v Číně. V tamním městě Su-čou společnost provozuje továrnu od roku 2004.

Společnost Wendell v současnosti zaměstnává 130 lidí. Mimo jiné na zakázku vyrábí a dodává elektroniku pro průmyslové podniky a také třeba výrobky pro zdravotnickou techniku.

Firma má řadu zahraničních klientů, například ze Švédska, Francie, Německa, Slovenska či Polska. Loňský rok zakončila firma rekordním obratem přesahujícím 330 milionů korun. Mezi lety 2015 a 2018 podnik své tržby zdvojnásobil.

"BB Electronic je pro Wendell optimálním partnerem, který již dokázal integrovat rozdílná národní specifika do úspěšně se rozvíjející mezinárodní společnosti," řekl po dokončení prodeje Radek Švec, jeden z dosavadních akcionářů lanškrounského podniku. "Těšíme se, že tento krok zajistí firmě stabilní a dlouhodobý rozvoj."

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist