Ostravský dopravní podnik spustil masivní projekt digitalizace svých vozidel. Všech 600 autobusů, trolejbusů a tramvají bude nově sbírat data například o poloze, rychlosti, brzdění nebo počtu cestujících. Do většiny z nich už technici nové zařízení nainstalovali, poslední vybaví v průběhu tohoto týdne.

Zavedení nového řídicího systému bude stát včetně serverů i aplikace pro cestující necelých 43 milionů korun. Pro dopravní podnik ho instaluje společnost T-Mobile.

Data mají podniku umožnit efektivněji využít prostředků, které má k dispozici. "Nejcennější je získat data o cestujících. Tedy kde nastupují, čím jedou a kde vystupují," uvedl pro HN generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Data o pasažérech firma získá díky aplikaci, kterou si lidé budou moci stáhnout. Podnik tak bude vědět, kolik jich s mobilem v jednotlivých spojích cestuje.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Součástí digitalizace v ostravské MHD bude i nová mobilní aplikace. Co všechno bude umět?
  • Proč je Ostrava v Česku na špičce v modernizaci veřejné dopravy?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se