Vystudoval dějiny umění, jeho oborem i vášní je historie architektury. V Národním technickém muzeu začínal jako badatel už v roce 1984, kdy se probíral pozůstalostí architekta Josefa Zítka, mimo jiné autora návrhu Národního divadla či Mlýnské kolonády v Karlových Varech. Po roce 1990 pracoval Karel Ksandr pro technické muzeum několikrát jako kurátor, po roce 2003 jako náměstek a od roku 2010, kdy vyhrál konkurz, je generálním ředitelem.

HN: Pamatujete se, kdy jste byl v Národním technickém muzeu poprvé?

Věk si nepamatuji, ale protože jsem Leteňák, bylo to každopádně první muzeum, které jsem viděl. Zvenku i zevnitř. Tehdy ještě za dopravní halou stály lokomotivy a já se na ně přes plot chodil koukat. Dneska už jsou, zaplať pánbůh, pod střechou a nerezaví.

HN: Který exponát byl váš oblíbený?

Ve věku kolem deseti let to byla nepochybně parní lokomotiva zvaná Hrboun z počátku minulého století. Ta myslím každého kluka fascinuje svou velikostí. Přál jsem si, abych jednou přerostl její kola, která mají v průměru 2,1 metru. To se mi tedy nepodařilo. Ale byl to pro mě exponát číslo jedna.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.