Koaliční vláda se vypořádala se žhavým tématem posledních let a schválila novelu zákona o ochraně spotřebitele, která má z trhu odstranit dvojí kvalitu zdánlivě stejných potravin. Jsou kolem toho emotivní diskuse, v nichž padají silná slova o Česku jako popelnici Evropy nebo občanech druhé kategorie. Zlé nadnárodní korporace na nás přece chtějí vydělat co nejvíc při co nejmenších nákladech, a tak nám sem posílají šunty, ve kterých jsou místo poctivých surovin samé náhražky.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaká klíčová část vládního návrhu zákona je napsaná, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá? V čem jsou háčky? A jaký stát EU brát jako ten, podle kterého by se posuzovala kvalita?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se