Do Česka bude moci za prací přicestovat až 40 tisíc Ukrajinců ročně. To je dvakrát víc než doteď. O novém limitu, který má platit od letošního listopadu, rozhodla vláda na své pondělní schůzi. České firmy mají o Ukrajince stále větší zájem především proto, že se jim na tuzemském trhu nedaří najít dostatek vhodných zaměstnanců.
Co se dočtete dál
- V placené části se dozvíte, kdo stojí za návrhem, proč je podle Hospodářské komory požadavek na zaručenou mzdu pouze pro Ukrajince nesmysl a kde by stát vzal peníze na nové úředníky, kteří by museli administrativu s Ukrajinci řešit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



