Do Česka bude moci za prací přicestovat až 40 tisíc Ukrajinců ročně. To je dvakrát víc než doteď. O novém limitu, který má platit od letošního listopadu, rozhodla vláda na své pondělní schůzi. České firmy mají o Ukrajince stále větší zájem především proto, že se jim na tuzemském trhu nedaří najít dostatek vhodných zaměstnanců.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, kdo stojí za návrhem, proč je podle Hospodářské komory požadavek na zaručenou mzdu pouze pro Ukrajince nesmysl a kde by stát vzal peníze na nové úředníky, kteří by museli administrativu s Ukrajinci řešit.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se