Velké Hydčice na Klatovsku během loňského sucha očekávaly, že jim oproti běžnému průměru stoupne spotřeba vody z obecních vrtů. Podle starosty Jaroslava Portášika však obecní vodu čerpalo až zhruba o třetinu více lidí než obvykle, protože řadě místních domkařů vyschly studny. Výsledná spotřeba vody tak byla nakonec ještě vyšší, než se očekávalo.

Za překročení limitu povoleného vodosprávním úřadem za to následovala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokuta, a to maximální možná.

Za každý metr krychlový vody vyčerpaný nad limit dostaly Velké Hydčice sedmdesátikorunovou sankci. Celkem 120 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se